Klausimai – atsakymai

Atsakymai į jūsų klausimus


Klausimas: Jaučiu, kad niekur nepritampu. Prasti santykiai su tėvais, draugais ir bendraklasiais. Niekas manęs nesupranta, nes skiriasi mano mąstysena. Tapau pikta ir irzli. Ką daryti? Viskuo nusivyliau.
Atsakymas: Vieno atsakymo, ar būdo kaip galėtum geriau pasijusti, nėra. Tačiau jei jauti, kad viena nesusitvarkai su savo emocijom ir nuotaikom, visada gali ateiti ir pabendrauti su gimnazijos psichologe, kuri tikrai padės Tau rasti išeitį ir pasijusti geriau. Juk ji tam ir yra gimnazijoje.

Klausimas: Aš nemėgstu tikybos, aš noriu vietoj jos, kad būtų dvi matematikos pamokos.
Atsakymas: Gyvenime kartais reikia daryti ir tai, kas nelabai patinka. Mums suaugusiems taip pat, kaip ir jums vaikams tenka ne visada išpildyti savo norus. Tikyba tikrai nemoko blogų dalykų, priešingai-moko daryti gera. O kad mėgsti matematikos pamokas, tai labai džiugu.

Klausimas: Kodėl niekas su manimi nedraugauja ir nekalba ?
Atsakymas: Kartais visi jaučiamės atstumti ir palikti vieni, tačiau taip tikrai nėra. Tave tikriausiai kiekvieną dieną pašnekina tėvai, broliai, mokytojas, klasiokai. Galbūt jie nėra linkę tiek bendrauti su Tavimi, kiek Tau reikia, tačiau tikrai Tu jiems svarbi. Gali pabandyti pirma užkalbinti ir prieiti - taip lengviau susirasi draugų, o apie Tau iškilusias problemas visada gali pasitarti su psichologe, socialine darbuotoja ar klasės auklėtoju.

Klausimas: Aš nemėgstu anglų kalbos, pasaulio pažinimo, noriu, kad vietoj jų būtų kūno kultūra ir akrobatika...
Atsakymas: Galiu įsivaizduoti, kad šie dalykai nėra tokie įdomūs kaip sportas, bet jie praverčia ateityje. O be to, jų neišmesi iš tvarkaraščio:), ir manau, jų teks mokytis. Bet Tu gali pasistengti, ir anglų kalboje, ir pasaulio pažinime rasti įdomių dalykų. Pvz., jei teks kada būti užsienyje, o kalbos nemokėsi visiškai, tai tau pačiam(-iai) bus neįdomu toje šalyje. O kiek per pasaulio pažinimą gali gauti naudingos ir įdomios informacijos...

Sėkmės ieškojimuose
* * *
Tikriausiai ne vienas susimąstėme, kam mums mokytis vieną ar kitą dalyką, kurio ateityje tikriausiai niekad neprireiks, tačiau kiekvienas dalykas yra labai gerai apsvarstytas švietimo institucijose ir daugybę kartų taisytas, kol įtrauktas į Švietimo programą. Mokykloje nemoko blogų dalykų ir kiekviena pamoka yra tikrai svarbi. Mokykloje gauname bendrąjį išsilavinimą, kuris yra mus supančio pasaulio suvokimo pamatas. Galbūt Jums dabar nereikia anglų kalbos, bet gal po kelerių metų važiuosit studijuoti į užsienį ir ji bus būtina. Gal neįdomus dabar pasaulio pažinimas, tačiau ateityje jis gali tapti labai svarbus.

Mes didžiuojamės savo gimnazijos sportininkais ir Tu tikriausiai tapsi vienu(a) iš jų, tačiau neskubėkime ,,uždaryti durų‘‘ durų kitiems dalykams, nes vėliau gali jų prireikti.

Klausimas: Esu studentas, man labai reikia jūsų pagalbos, nerandu veiklos kuri man patinka, esu neapsisprendęs savo ateities kelyje, ką galėtumėte patarti ? :)
Atsakymas: Na jei jau esi studentas, tai greičiausiai esi pasirinkęs kažkokią specialybę. Dabar turi pagalvoti kas paskatino Tave ją rinktis, ir kas atsitiko, kad ji tave nuvylė. Gal ją rinkaisi kitų įtakojamas, gal ji tau atrodė pelningesnė, gal iš tikrųjų ji tau patiko, o gal pasirinkai ją visiškai nepagalvojęs... , bet noriu pastebėti, jog nėra specialybių, kurios garantuoja visišką sėkmę, kiekviename darbe yra rutinos ir nusivylimo, klaidų ir nesėkmių.
Tačiau norint teisingai pasirinkti, reikia geriau pažinti save, paklausti savęs ,,ko aš noriu‘‘? Ko dabar aš siekiu gyvenime? Koks darbas man patiktų? Ko aš tikiuosi iš savo specialybės?.. Susirask informacijos apie profesijas, kad turėtum supratimą apie įvairias specialybes ir gal tau padės susigaudyti savo mintyse.Ar Tu nori Tau mielo ir patinkančio darbo, ar vadovaujančio, ar tau svarbiausia gyvenime pinigai... Pagal tai taip pat galima orientuotis ką pasirinkti.
Tik noriu pastebėti, kad ir kokią specialybę pasirinksi norint pasiekti didelių pasiekimų, reikia įdėti labai daug pastangų, noro ir darbo.
Bet ko tikrai neturėtum daryti, tai versti save studijuoti tai, kas jau dabar tau nepatinka ir netraukia. Ir jei jauti, kad sunku pačiam susitvarkyti su savo mintimis, gali visada kreiptis į psichologą ar specialybės rinkimosi konsultantą, kuris Tau padės apsispręsti.traukia. Ir jei jauti, kad sunku pačiam susitvarkyti su savo mintimis, gali visada kreiptis į psichologą ar specialybės rinkimosi konsultantą, kuris Tau padės apsispręsti.

Į lankytojų klausimus atsakinėja psichologė asistentė Alina Biskytė-Clausen, socialinė pedagogė Sonata Daugirdienė, specialioji pedagogė Daiva Čiegienė*Jeigu turite pastabų, pageidavimų, komentarų ir klausimų nesusijusių su psichologine pagalba, prašome rašyti el.paštu: graziskium@gmail.com
<< Atgal

Bendravimo įgūdžių lavinimo ir jausmų pažinimo pamokėlė ikimokyklinukams >>

Bendravimo įgūdžių lavinimo ir jausmų pažinimo pamokėlė pradinukams >>